Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 2918 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4139 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 4998 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6021 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 6949 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!]
18.09.2019
Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!

Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair spustila jesenný výpredaj leteniek z bratislavského letiska Milana Rastislava Štefánika do viacerých európskych destinácií.

viac
[Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!]
16.09.2019
Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!

Rusko od 1. októbra zrušilo pre občanov Slovenskej republiky povinnosť vybavovať klasické drahé víza.

viac
[Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety]
11.09.2019
Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety

Letisko Piešťany bolo dlhé roky miestom, ktoré si ľudia spájali s obľúbeným Festivalom Grape. Kvôli zvýšenému nárastu leteckej dopravy na letisku si však organizátori budú musieť nájsť iné miesto.

viac
[V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €]
09.09.2019
V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €

Izrael sa posledné roky stáva obľúbenou destináciou pre množstvo turistov. Dôvodom sú, okrem iného, aj cenovo dostupné letenky.

viac
[Južná Kórea na jeseň už od 299€!]
04.09.2019
Južná Kórea na jeseň už od 299€!

Do hlavného mesta Soulu bude z Budapešti lietať poľská letecká spoločnosť LOT.

viac

Múzeá a galérie v Barcelone

dscn1178.jpg

Pri návšteve Barcelony navštívte určite aj jeho zaujímavé múzeá a galérie. Napríklad v tajuplnom parku Guell nájdete Gaudího múzeum. Picassovo múzeum je najpopulárnejšie spomedzi galérií na Carrer de Montcada. Toto múzeum sídli v palácoch Palau Aguilar a Palau del Baró de Castellet (15. stor.). 

Múzeum dejín mesta nájdete na námestí Plaza del Rei, pod ktorým sa nachádzajú vykopávky z rímskeho obdobia. Kedysi tu boli kúpele s bazénom, našli sa aj vodné kanály a amfory. Milovníci abstraktného umenia si prídu na svoje v galérii Fundacio Joan Miro. Medzi najnavštevovanejšie miesta Barcelony patrí po Museu Picasso aj Múzeum FC Barcelona.

 

MUSEU PICASSO

Picassovo múzeum sa nachádza v historickom centre v krásnom starom paláci z 15. storočia. Tvoria ho tri navzájom prepojené gotické budovy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku Parc de la Ciutadella. Múzeum bolo otvorené v roku 1963 a prevedie vás Picassovým umeleckým životom. Vystavujú sa tu jeho prvé detské kresby, maľby zo študentského obdobia, jeho umelecký vývoj, experimentovanie s avantgardnými smermi, ďalej maľby z modrého obdobia (1901 – 1904), ružového obdobia (1907 – 1920), plagáty, keramika a kubistické diela. V múzeu sa, žiaľ, nenachádzajú najznámejšie jeho plátna z vrcholného kubizmu. So stálou zbierkou sa tu vystavujú aj dočasné zbierky, kde sa obmieňajú Picassové „umelecké kolekcie“. Výstava je prístupná celoročne a orientačná cena vstupného je okolo 6 eur. Viac informácii získate aj tu.

 

MUSEU NACIONAL D´ART DE CATALUNYA - MNAC

National Museum of Catalunya art nájdete v paláci Palau Nacional na vyvýšenom kopci Mont Juic. Nachádzajú sa tu aj fresky z 12.storočia. Od roku 2004 je jeho súčasťou aj zbierka D´Art Modern, ktorá sa pôvodne nachádzala v Palau de la Ciutadella. Môžete sa tak kochať dielami, Picassa, Blaya, Miróna, Dalího či Tapiesa.V tomto múzeu možno obdivovať stále expozície, ale aj dočasné výstavy. Stálymi expozíciami sú napríklad zbierky katalánskeho umenia od roku 1000 cez románske umenie, gotiku, renesanciu a barok, až po moderné umenie a fotografie zo 40-tych rokov 20. storočia. Múzeum pôsobí aj ako kultúrne centrum ponúkajúce koncerty, prednášky, rôzne čítanie, workshopy, a tiež víkendové programy pre rodiny. Orientačná cena vstupného je okolo 4,80 euro. Viac informácii hľadajte tu.

 

MUSEU MARITIM

Táto bývalá kráľovská lodenica z 13. storočia je dnes sídlom námorného múzea. Môžete tu obdivovať napríklad repliku lode Real, či sa nechať poučiť Libre del Consulat de Mar – teda knihou námorníckych zákonov. Toto múzeum nájdete v blízkosti konca La Rambly smerom k moru, blízko Kolombovho stĺpa. Expozícia múzea vás prevedie dejinami španielskeho námorníctva od jeho začiatkov až po moderné zaoceánske parníky. Môžete tu obdivovať množstvo modelov lodí, ale tiež lode „skutočné“, či námornícke oblečenie a exponáty dokumentujúce námornú kultúru, budete mať možnosť nazrieť aj do jednotlivých kajút či podpalubného skladu. Viac informácii hľadajte tu.

 

FUNDACIÓ JOAN MIRÓ

Najinovatívnejšia galéria v meste Joan Miró Foundation sa nachádza v oblasti Montjuic. Založil ju samotný umelec. Táto členitá budova je vás zaujme už svojím vzhľadom, je z bieleho betónu Obdivovať tu tak môžete Mirónove maľby, sochy aj grafiky. Vstupný poplatok je približne 7,20,euro. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MUSEU D´ART CONTEMPORANI DE  BARCELONA - MACBA

Toto múzeum leží na úpätí kopca obkolesujúceho mestskú štvrť Raval, ktorá leží západne od ulice La Rambla. Toto múzeum je otvorené od roku 1995 a nájdete tu zbierku súčasného umenia, ktorá pochádza z roku 1940 od katalánskych, španielskych, a tiež zahraničných umelcov. Svojimi dočasnými expozíciami vám umožní preniknúť do najnovších trendov súčasného moderného umenia. Za vstupné zaplatíte približne 7 eur. Viac informácii hľadajte tu.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA

Španielsky architekt Luis Doménech vytvoril skvostnú koncertnú sálu, ktorá sa v roku 1997 zapísala do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Táto sála vás určite očarí, lebo je skutočným secesným klenotom, sú aj takí, ktorí ju považujú sa najkrajšiu koncertnú sálu na svete. Dovnútra sa vojde 2 800 priaznivcov umenia a je domovskou sálou takých velikánov umenia ako Montserra Cabalé či José Carrerasa. Pri návšteve Barcelony ju určite neobíďte, nájdete ju v blízkosti metra Urquinaona na ulici C. Sant Pere Més Alt.  Viac informácii hľadajte tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Barcelony:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Barcelona Debrecín [obojsmerná letenka] Wizz Air 41,-  Výber dátumov
Barcelona Berlín [jednosmerná letenka] Ryanair 43,-  Výber dátumov
Barcelona Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 44,-  Výber dátumov
Barcelona Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 47,-  Výber dátumov
Barcelona Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 50,-  Výber dátumov
Barcelona Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 53,-  Výber dátumov
Barcelona Krakov [jednosmerná letenka] Ryanair 57,-  Výber dátumov
Barcelona Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 65,-  Výber dátumov
Barcelona Budapešť [obojsmerná letenka] Vueling Airlines 66,-  Výber dátumov
Barcelona Viedeň [jednosmerná letenka] Eurowings 73,-  Výber dátumov
Barcelona Viedeň [obojsmerná letenka] Vueling Airlines 76,-  Výber dátumov
Barcelona Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 89,-  Výber dátumov
Girona Krakov [jednosmerná letenka] Ryanair 45,-  Výber dátumov
Girona Bratislava [jednosmerná letenka] Ryanair 67,-  Výber dátumov
Girona Poznaň [obojsmerná letenka] Ryanair 93,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent